Статистика

Потребители: Потребители
22
Статии
1044
Брой прегледи на статиите
940418
На 5 юни в столичния древен храм „Св. София“ се състоя тържество, на което бяха отличени софийските победители в 17-то издание на Националния конкурс “Бог е любов”. Конкурсът се организира ежегодно от Министерството на образованието и науката. 
За поредна година малки и по-големи ученици бяха провокирани да творят по тема, свързана с вярата. На регионалния кръг, който завърши през м. март бяха отличени седемдесет творби -стихотворения, разкази и есета, рисунки и творби от приложното изкуство, които малките творци изпратиха, за да покажат своето творческо виждане за вярата.
Комисията на РИО – София-град най- много се затрудни с рисунките и приложното изкуство, които винаги се оказват в голямо множество.
Тържеството в храма започна с молитва, произнесена от Негово Преосвещенство Белоградчишки еп. Поликарп, викарий на Софийския митрополит. В краткото последование се включиха още: ставр. ик. Ангел Ангелов, предстоятел на храма и духовен надзорник на Софийска епархия, ик. Йоан Карамихалев от храмовото духовенство, свещеник Васил Танев от храмовото духовенство и дякон Костадин Тренев.
Еп. Поликарп поздрави децата и техните ръководители като ги насърчи все така да се трудят, творят и показват своите таланти, които трябва да развиват.
Г-жа Ваня Кастрева като началник  на РИО- София също ги поздрави и подчерта, че храма в който се намираме е нашата история,  която ние трябва за знаем и помним, защото само тогава ще имаме и бъдеще.
Празничното събрание продължи с раздаването на грамоти, подготвени от Регионалния столичен инспекторат по образование  и подаръци  от Софийска св. митрополия.
За пореден път църковната и общинската власт показаха колко плодотворно може да бъде сътрудничество помежду  им и какъв пример могът да  бъдат за  развитието на религиозното образование и подкрепа за учители и ученици.  
 
Текст и снимки: Весела Игнатова

НАГРАДЕНИ УЧАСТНИЦИ

І. ЖАНР СТИХОТВОРЕНИЕ

  • възрастова група  І и ІІ клас

1. място: Марина Бисерова Македонска – IIклас, 172. ОУ „Христо Ботев“

  • възрастова група  ІІІ и ІV клас

1. място: Даниела Маринова Николова – IVклас, 172. ОУ „Христо Ботев“

2. място: Неда Златева – IVклас, ЧОУ „Св. Климент Охридски“

3. място: няма

  • възрастова група  V и VІ клас

1. място: Евгени Пламенов Дойнев – VIв клас, 20. ОУ „Тодор Минков“

2. място: няма

3. място: няма

  • възрастова група  VІІ и VІІІ клас

1. място: Дарина Ангелова Узунова – VIIклас, ЧОУ „Св. Климент Охридски“

  • възрастова група  ІХ и Х клас - няма
  • възрастова група  ХІ и ХІІ клас - няма

ІІ. ЖАНР РАЗКАЗ / ЕСЕ

  • възрастова група  І и ІІ клас:

1. място: Борислав Светланов Андреев – IIа клас, 3. СУ „Марин Дринов”

  • възрастова група  ІІІ и ІV клас

1. място: Яна Боянова Андреева  – ІVв клас, 40. СУ „Луи Пастьор“

2. място: Магдалена Василева Венчева – IVклас, 172. ОУ „Христо Ботев“

3. място:Никол Мариянова Праматарова –  IVв клас, 40. СУ „Луи Пастьор“

  • възрастова група  V и VІ клас

1. място: Румен Литов – VI клас, 163. ОУ „Черноризец Храбър“

2. място: Ивана Дончева – VIклас, ЧОУ „Св. Климент Охридски“

3. място: Ивайла Драгомирова Стаменова – VI клас, 163. ОУ „Черноризец Храбър“

  • възрастова група  VІІ и VІІІ клас – няма
  • възрастова група  ІХ и Х клас – няма
    • възрастова група  ХІ и ХІІ клас – няма

ІІІ. ЖАНР РИСУНКА

  • възрастова група  І и ІІ клас:

1. място: Анелия Георгиева – Ів клас, 20. ОУ „Тодор Минков”

2. място: Александра Анкова – IIг клас, 108. СУ „Никола Беловеждов”

3. място: Аспарух Чанев – Iв клас, 20. ОУ „Тодор Минков“

  • възрастова група ІІІ и ІV клас

1. място:  Габриела Кирилова Коцева – ІVклас, 20. ОУ „Тодор Минков”

2. място:  Павел Павлов – ІIIклас, 42. ОУ „Хаджи Димитър”

                  Кристиян Едрев – IVклас, ЧОУ „Св. Климент Охридски“

3. място:  Цветелина Емилова Бадова – IIIклас, 149. СУ „Иван Хаджийски“

                  Александра Александрова Йорданова – IIIб клас, 149. СУ „Иван Хаджийски“

  • възрастова група  V и VІ клас

1. място:  Михаела Радославова Банчева – V клас, 54. СУ „Св. Иван Рилски“

2. място: няма

3. място: няма

  • възрастова група  VІІ и VІІІ клас

1. място: София Апостолу Сариди– VIIв клас, 42. ОУ „Хаджи Димитър“

2. място: Мария Руменова Цветкова – VIIб клас, 90. СУ „Ген. Хосе де Сан Мартин“

3. място: Биляна Викторова Цветкова – VIIклас, 42. ОУ „Хаджи Димитър“

                 Гергана Илиянова Хинкова – VIIклас, 42. ОУ „Хаджи Димитър“

  • възрастова група  ІХ и Х клас

1. място: Александър Стоянов Шиваров – НУИИ „Илия Петров“

2. място: Адриана Валериева Самушина – Xа клас, 149. СУ „Иван Хаджийски“

3. място: няма

  • възрастова група  ХІ и ХІІ клас – няма.

ІV. ЖАНР ПРИЛОЖНО ИЗКУСТВО

  • възрастова група  І и ІІ клас

1. място: Мария Тонева – IIклас, ЧОУ „Куест“

2. място: Боряна Николаева Мечева – IIв клас, 20. ОУ „Тодор Минков“

3. място: Ана-Мария Атанасова Мерджанова – IIклас, 108. СУ „Никола Беловеждов“

                 Екип от IIклас, ЧОУ „Куест“

  • възрастова група  ІІІ и ІV клас

1. място: Йоан Джобаров – IIIа клас, 20. ОУ „Тодор Минков“

2. място: Екип от IIIб клас, 42. ОУ „Хаджи Димитър“

3. място: няма

  • възрастова група  V и VІ клас

1. място: Екип от ПИГ VIклас, 16. OУ „Райко Жинзифов“

2. място: няма

3. място: няма

Съгласно регламента класираните на първо място творби от всички възрастови групи и жанрове продължават на втори (национален)  етап.