1 септември /вторник/ - 08:30 ч. - Архиерейска света Литургия в храм „Св. Архангел Михаил“ и 10:00 ч. – Водосвет за началото на учебната година на Военна академия „Георги С. Раковски“, гр. София;

1 септември /вторник/ - 17:00 ч. – Литийно шествие от храм „Св. Марина“, в двора на Софийска митрополия до храм „Св. Георги“ – Ротонда, с иконата на св. Георги Победоносец, копие на иконата на светеца от Зографския манастир. 17:30 ч. – Архиерейска вечерня.

2 септември /сряда/ - 09:00 ч. – Архиерейска света Литургия в храм „Св. Георги Победоносец“ - Ротонда;

6 септември /неделя/ – 09:30 ч. - Архиерейска света Литургия в храм „Св. Мина“, гр. Кюстендил;

7 септември /понеделник/ – 18:00 ч. – Архиерейска вечерня в храм „Рождество Богородично“, гр. София, кв. „Лагера“, ул. „Балканджи Йово“;

8 септември /вторник/ – 09:30 ч. – Архиерейска света Литургия в храм „Рождество Богородично“, с. Радуил, Самоковска духовна околия, с отбелязване 120 години от освещаването на храма;

9 септември /сряда/ – 09:30 ч. – Архиерейска света Литургия в храм „Св. Анна“, с. Велковци, Трънска духовна околия;

13 септември /неделя/ – 09:30 ч. – Архиерейска света Литургия в храм „Св. Николай“, с. Ресилово, Дупнишка духовна околия;

13 септември – 18:00 ч. – Архиерейска вечерня в храм „Св. равноапостолни Константин и Елена“, с. Гара Елин Пелин;

14 септември /понеделник/ - 09:00 ч. – Патриаршеска света Литургия в храм „Въздвижение на Светия Кръст Господен“, гр. София, кв. „Лозенец“, бул. „Джеймс Баучер“, местността Кръста;

14 септември -  16:00 ч. – Освещаване на нов комплекс с храм „Св. Стилиян“, в района между селата Опицвет и Безден, община Костинброд;

16 септември /сряда/  - 17:30 ч. - Пренасяне светите мощи на св. Климент Римски и св. Потит Сердикийски в храм „Св. София“. Литийното шествие ще тръгне от храм "Св. Марина". 18:00 ч. – Тържествена вечерня в храм "Св. София";

17 септември /четвъртък/  - 09:30 ч. – Архиерейска света Литургия в храм „Св. София“, гр. София;

20 септември /неделя/ – 09:30 ч. – Архиерейска света Литургия в храм „Възнесение Господне“, с. Бистрица, Дупнишка духовна околия;

21 септември /понеделник/ – 09:30 ч. – Архиерейска света Литургия по повод отбелязване паметта на  св. Силуан Атонски в Църногорски манастир, Трънска духовна околия;

23 септември /сряда/ - 09:00 ч. – Архиерейска света Литургия в храм „Св. Йоан Предтеча“, гр. София, кв. Обеля;

25 септември /петък/ –18:00 ч. – Архиерейска вечерня в храм „Св. Йоан Богослов“, гр. София, кв. „Левски Г“;

26 септември /събота/ – 09:30 ч. – Архиерейска света Литургия в храм „Св. Йоан Богослов“, с. Овчарци, Дупнишка духовна околия;

27 септември /неделя/- 09:30 ч. – Архиерейска света Литургия в храм "Успение Богородично" и обновление на храм-параклис  "Св. Атанасий Атонски", с. Раждавица, Кюстендилска духовна околия;

30 септември /сряда/ - 18:00 ч. – Архиерейска вечерня в храм „Покров Богородичен“, в Ресиловския манастир,  Дупнишка духовна околия.