Продължете към съдържанието

СКРЪБНА ВЕСТ: Престави се в Господа свещеник д-р Любомир Милчев Милчев

O DoktoraНа 8 август 2015 г. след дълго боледуване се престави в Господа свещеник д-р Любомир Милчев Милчев, енорийски свещеник и председател на църковното настоятелство при храма „Св. Николай Мирликийски“, с. Долна Врабча, община Земен, Радомирска духовна околия.

Новопреставилият се свещеник е роден на 08.10.1953 г. в гр. София. Основно, начално и висше медицинско образование придобива в гр. София.

Ръкоположен е за дякон на 04 юни 1990 г. в столичния храм „Св. Дух“, а за свещеник на 08 юни 1990 г. от Негово Преосвещенство Крупнишки епископ Натанаил в манастира „Св. Теодор Стратилат“ край село Балша, Софийско.

От 1990 до 1997 г. е на енорийско служение в храм „Св. Вмчк Димитър” – гр. Годеч.

От 1 януари 1998 г. е назначен за ефимерий при храма „Св. Иван Рилски“ в Софийска духовна семинария. За няколко години след 1998 г. е ефимерий при ПКСХП „Св. Александър Невски“. По същото време изпълнява и енорийското си задължение към храм „Св. Троица“, с. Мировяне, храм „Св. Георги“, с. Требич и храм „Св. Николай“, с. Погледец.

От 20 февруари 1998 г. до 01 септември 2010 г. е енорийски свещеник и председател на църковното настоятелство при храмовете „Св. Николай“ и „Св. Теодор Стратилат“, кв. Бенковски, гр. София.

От 1 януари 2011 г. е енорийски свещеник и председател на църковното настоятелство при храма „Св. Николай Мирликийски“, с. Долна Врабча, община Земен, Радомирска духовна околия. Като в това време изпълнява и длъжността ефимерий при манастира „Възнесения Господне“ край с. Горна Врабча, Радомирска духовна околия, до 01 октомври 2012 година.

Бог да упокои душата на новопреставилия се свещеник д-р Любомир Милчев в селенията на праведните!

Visits: 0

СОФИЙСКИ МИТРОПОЛИТ

ВАЖНО

АРХИВ

ВРЪЗКИ

Skip to content